Kertrendezés: hivjunk profit vagy csináljuk egyedül?

kertrendezés

A családi házak legfőbb előnye, hogy az udvar területét a saját kívánságaink szerint alakíthatjuk ki. Még egy kis területen is lehet igazi csodát művelni. A kertrendezés a terület megjelenésének átalakításáról szól. Minden ilyen projekt azzal kezdődik, hogy a kertépítők felmérik a területet és összegyűjtik az összes információt róla. Ezzel a megközelítéssel egyedi tájakat lehet létrehozni. Amint elkészült a terv, a vállalkozó megmutatja az ügyfélnek, aki rábólint arra vagy pedig javításokat tanácsol.

A növényzet a táj gerince, ami összeköti az építészeti objektumokat és a természetet. A modern kertrendezésnek hála, ma már sokféleképpen lehet fákat, különböző méretű cserjéket, virágokat és növényeket ültetni. Ha a telken sok hely van, télikertet lehet kialakítani vagy gyepszőnyeget fektetni. Ha valaki nem engedheti meg magának, hogy szakértőt hívjon, akkor saját maga is megpróbálkozhat ezzel a feladattal. A kertrendezés során figyelembe kell venni a telek domborzati viszonyait, hogy elkerülhető legyen az esőzések utáni vízfelhalmozódás.

Hatásos akadály a vakondháló

Ha a kertben friss földkupacokat találunk, azok bizony kellemetlen látogatókról árulkodnak. Ezek az állatok már régóta léteznek, így számos módszer van a velük való harcra. Nézzük meg, mi az a vakondháló, segít-e megvédeni a növényeket és a kerteket a rágcsálóktól és miként kell használni. A kisméretű emlősök igazán aranyosak, de csak a képeken. A természetben húsevő ragadozók, akár 17 cm hosszúak is lehetnek. Csak a földben élnek, súlyuk legfeljebb 70 g és évente akár két utódot is világra hozhatnak.

A kertészeknek a legnagyobb problémát az állat első mancsai jelentik, amelyeken nagy, kemény karmok vannak. A mancsaival dolgozva naponta akár 20 méter alagutat is képes ásni. A vakondok természetüknél fogva vakok, de finom hallásuk és tapintásuk van, ezért gyakran megkerülik a mérgezett csalikat és csapdákat. A vakondháló egy erős anyagokból készült akadály. A méhsejtes szerkezet nem korlátozza a növények hozzáférését a levegőhöz, de megállítja a kártevők mozgását. Minél kisebb a vakondháló szeme, annál hatékonyabb a védelem.

Vélemény, hozzászólás?